به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، در ادامه سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بوشهر و در دومین روز از دهه مبارک فجر ۱۰ پروژه برق‌رسانی در این شهر افتتاح شد.

  در مراسم افتتاح این پروژه‌ها مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر با بیان اینکه برای اجرای این طرح ها ۱۴۲٫۹ میلیارد ریال هزینه شده است اظهار داشت:  فاز نخست خط ۱۳۲کیلوولت  عسلویه ۴ از آن جمله است که  با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال  هزینه اجرا شده و شامل ۲ کیلومتر خط ۱۳۲ کیلوولت دو مداره است.

  عبدالعزیز کریمی، تعویض زنجیره مقره‌های خط و پست ۴۰۰ کیلوولت چغادک با اعتبار ۶٫۶ میلیارد ریال و تعویض زنجیره مقره‌های خطوط ۲۳۰ کیلوولت گناوه با سرمایه گذاری ۲ میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌های برقرسانی دانست و خاطر نشان کرد: پست برق ۱۳۲ کیلوولت به ۲۰ کیلوولت عسلویه با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و توسعه خط انتقال ۶۶ کیلوولت گناوه با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه‌های افتتاح شده استان بوشهر در دهه فجر است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر، از افزایش ظرفیت پست فوق توزیع کنگان ۲ خبر داد و افزود: این پروژه با ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده و برای توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت بوشهر۲ نیز ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

  کریمی، تعویض ۸۱ دستگاه برق‌گیر ۶۶ و ۲۳۰ کیلوولت درایستگاه‌های برق استان بوشهر را از دیگر طرح‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه با ۴٫۵ میلیارد ریال اجرا شده و ساختمان دیسپاچینگ بوشهر با ۴ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.

  وی راه‌اندازی سیستم اسکادا در ایستگاه برق سبزآباد، آزادی، بوشهر و پودر را از دیگر پروژه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: برای این پروژه ۸۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر افزود:  افتتاح این پروژه‌ها در تامین برق مشترکان و بهبود ولتاژ و ظرفیت سازی نقش مهمی دارد تا در برقراری رفاه و آسایش مردم اثرگذار باشد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت نیکان فایل محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس