به گزارش نیکان به نقل از فارس، «عباس ناصری طاهری»درباره آخرین وضعیت شهسوار حسینی و توحیدیان خبرنگار و تصویربردار صداوسیما در فرانسه گفت: خوشبختانه مشکل حل شده و آقای حسینی همان روز و آقای توحیدیان روز بعد از بیمارستان مرخص شدند.

   

  وی ادامه داد: قطعا ما این اتفاق را از طریق قانونی و حقوقی پیگیری می‌کنیم. گروه خبری ما دارای مجوز بودند و در همه کشورهای دنیا برای خبرنگاران به منظور پوشش وقایع و اتفاقات، مصونیت،امنیت و احترام قائل هستند و لذا از فرانسه که ادعای آزادی و دموکراسی دارد حمله به گروه خبری خبرگزاری صداوسیما به هیچ وجه قابل قبول نیست.

  مدیر کل امور بین الملل رسانه ملی تاکید کرد: خوشبختانه سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره موضع گیری شایسته‌ای داشتند و رسانه ملی نیز از طریق سفارتخانه های دو کشور ایران و فرانسه و همچنین وزارت خارجه و مراجع بین المللی، احقاق کامل تمامی حقوق گروه خبری خبرگزاری صداوسیما را پیگیری خواهد کرد.

   

  به گزارش فارس، در جریان اعتراضات کارگران در پاریس مبنی بر سیاست های دولت فرانسه، شهسوار حسینی خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به علت استنشاق گاز اشک آور، مسمومیت شدید و بیهوشی به بیمارستان منتقل شد.

  توحیدیان تصویربردار گروه خبری نیز به علت اصابت گلوله پلاستیکی به سرش و شرایط وخیم جسمی به بیمارستان منتقل شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت نیکان فایل محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس