جامعه,سازمان هواشناسی

  سازمان هواشناسی برای اغلب مناطق کشور در سه روز آینده، آسمان صاف و آفتابی و برای برخی نقاط سواحل مرکزی، بارش پراکنده باران پیش بینی کرد.

  به گزارش ایلنا، تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد، با ادامه پایداری جو در کشور،‌ در استان گیلان در برخی ساعات شاهد بارش خفیف باران و در شرق و جنوب شرق کشور، وزش باد شدید حاکم خواهد بود.

  سازمان هواشناسی برای نوار مرزی شرق کشور از جمله زابل و نواحی مجاور آن در سه روز آینده، وزش باد و گرد و خاک شدید و در نیمه شرقی استان خوزستان، وزش باد و گرد و خاک پیش بینی کرد.

  آسمان تهران نیز در روزهای پایانی هفته صاف پیش بینی شده که بیشینه و کمینه دمای هوای تهران نیز در روز پنجشنبه ۳۷ و ۲۴ خواهد بود.

  اهواز فردا(پنجشنبه) با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر، گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه بالای صفر، خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

  میانگین گرم‌ترین منطقه کشور نیز به شوش در استان خوزستان با ۴۸٫۳ درجه سلسیوس و خنک‌ترین منطقه، لاله‌زار در استان کرمان با ۱۰٫۵ درجه سلسیوس اختصاص یافت.

  همچنین میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۶) تا ۲۶ مرداد ماه جاری ۱۶۵٫۹ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی، ۲۱۱٫۹ میلی‌متر بود که نشان می دهد بارش سال جاری ۲۱٫۷ درصد کمتر از سال گذشته است.

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت نیکان فایل محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس